Poradnia onkologiczna – Alimed Mikołów

Wizyta u onkologa – jak się przygotować?

Do wizyty u onkologa pacjent powinien przygotować się tak, jak do konsultacji u każdego innego lekarza specjalisty. Zaleca się skompletowanie dokumentacji medycznej i przygotowanie odpowiedzi na podstawowe pytania wywiadu lekarskiego (jakie występują objawy, od kiedy trwają, czy występują choroby towarzyszące, u jakich lekarzy leczy się na stałe, jakie przyjmuje leki itp.). Obszernie skompletowany wywiad lekarski jest kluczowym aspektem w postawieniu diagnozy, która wyznaczy metodę walki z chorobą. Pomocna może okazać się również aktualna rozbudowana morfologia i inne podstawowe badania.

Alimed zatrudnia onkologów w Mikołowie, którzy przygotowują plany terapii dostosowane do danej jednostki chorobowej. Umów wizytę telefonicznie online już dziś!

Leczenie migreny toksyna botulinową w Mikołowie

Według Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Stowarzyszenia Bólów Głowy leczenie toksyną botulinową uznane jest za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej. Leczenie to ma wyższą skuteczność od stosowanych dotychczas leków profilaktycznych. Jest skuteczne u około 80 % chorych. U około połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia bólów głowy, a u pozostałych do znacznego zmniejszenia liczby dni w miesiącu z bólem głowy oraz zmniejszenia natężenia bólu.

Wskazaniem do leczenia tą metodą są bóle głowy występujące przynajmniej 15 lub więcej dni w miesiącu przez okres co najmniej 3 miesięcy, z czego migrenowe bóle występują przez co najmniej 8 dni.

Pierwsze 3 podania powinny zostać wykonane w odstępach 12 tygodni. Czwarte i kolejne podanie leku, jest stosowane po ustąpieniu działania toksyny a więc ponownym wystąpieniu bólów głowy, jednak nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Aby leczenie było skuteczne botulinę podaje się wg ściśle ustalonego protokołu PREMPT, od którego nie ma odstępstw. Nie ma znaczenia, w którym miejsc boli głowa, schemat podania leku i dawka są zawsze taka sama. Ze względu na precyzję i technikę podawania toksyny botulinowej ważne jest by lek podawał przeszkolony i posiadający odpowiednie certyfikaty lekarz.

Leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego w Mikołowie

Neuralgia nerwu trójdzielnego jest towarzyszącym bólem, który wpływa na nerw trójdzielny, który odpowiada za odczuwanie wrażeń z twarzy. Charakteryzuje się on nagłymi, silnymi bólami twarzy, które mogą trwać od kilku sekund do kilku minut, i często są opisane jako kłujące, palące, piekące lub elektryzujące.

Przyczyną neuralgii nerwu trójdzielnego jest zazwyczaj ucisk na nerw, który może być spowodowany przez naczynie krwionośne, guz lub inne czynniki. Choroba ta może dotyczyć jednej lub obu stron twarzy i częściej występuje u osób starszych.

Leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego może obejmować stosowanie leków przeciwbólowych, takich jak antydepresanty, leki przeciwpadaczkowe lub środki znieczulające miejscowe. W przypadkach cięższych, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi ulgi, konieczne może być leczenie operacyjne.

Diagnostyka i leczenie

W ramach poradni onkologicznej w Mikołowie zajmujemy się kompleksową diagnoza i leczeniem pacjentów z poniższymi schorzeniami:

  • Nowotwory mózgu
  • Nowotwory rdzenia kręgowego
  • Oponiak
  • Nerwiaki
  • Gruczolaki
  • Neuralgia nerwu trójdzielnego
  • Migrena – leczenie farmakologiczne oraz toksyną botulinową

Cennik

NazwaCena
Konsultacja onkologiczna

250,00 zł

Leczenie migreny przy pomocy toksyny botulinowej

1500,00 zł