Poradnia urologiczna – Alimed Mikołów

Krzysztof Blaska - ZnanyLekarz.pl

Wybór odpowiedniego endokrynologa

Centrum Medyczne Alimed od lat dba o zadowolenie pacjentów. Zależy nam na stworzeniu pełnej zaufania atmosfery, dzięki której badani nie wstydzą się mówić o towarzyszących im dolegliwościach. Endokrynolog w Mikołowie cieszy się dużym uznaniem w kręgach lekarskich, a co najważniejsze – pacjenci mu ufają. Należy pamiętać, że endokrynolog nie tylko leczy, ale także rozmawia z badanym, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć lekarza, który jest przyjazny, empatyczny i ludzki.

Poradnia urologiczna w Mikołowie prowadzi specjalistyczne konsultacje z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu moczowo-płciowego u kobiet i u mężczyzn. Dysponujemy specjalistycznym zapleczem diagnostycznym, obejmującym pełen zakres badań. Posiadamy również pracownię diagnostyki obrazowej, umożliwiającą rozpoznanie większości chorób urologicznych.

Wizyta u urologa w Mikołowie

Zalecenia Polskiego Towarzystwa Urologicznego odnośnie do wizyty u urologa, dają jasno do zrozumienia, że konsultacja lekarska powinna się odbyć w granicy 40-45. roku życia pacjenta. Zwykle w tym czasie wykonuje się oznaczenie antygenu sterczowego PSA, który umożliwia rozpoznanie ryzyka zachorowania na raka prostaty.

Lekarz urolog w Mikołowie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Objawy, które powinny skłonić do wizyty u lekarza to: problemy z nietrzymaniem moczu, ból przy oddawaniu moczu, pieczenie cewki moczowej, uczucie parcia na pęcherz, obrzęki nóg czy bóle w dolnej partii pleców.

Przebieg wizyty w poradni urologicznej

Każda wizyta rozpoczyna się wnikliwym wywiadem lekarskim, w którym lekarz pyta o objawy, choroby współtowarzyszące, hospitalizację, przyjmowane leki i ewentualny przebieg historii chorób układu moczowo-płciowego. Lekarz urolog może poprosić również o wykonanie morfologii krwi lub ogólnego badania moczu – przyspieszy to proces diagnozowania. Zebrany wywiad pozwala na odpowiedni dobór badań – zarówno tych fizykalnych, jak i badań przy wykorzystaniu pracowni diagnostyki obrazowej. W zależności od okolicy sprawiającej ból (cewka moczowa, jądra, prostata, nerki) inne części będą podlegały palpacyjnym badaniom (odbytniczym, ujścia cewki moczowej, podbrzusza, jąder itd).

Dlaczego powinno się chodzić do urologa?

Wizyta w poradni urologicznej często kojarzy się z przełamaniem wstydu i przekroczeniem granic komfortu. Pacjenci i pacjentki obawiają się badań, ale czy potrzebnie?

Urolog w Mikołowie to przykład lekarza, który starannie prowadzi pacjenta przez cały przebieg wizyty – na bieżąco informuje go o etapach pracy i zapewnia komfort podczas wykonywanych badań. Przede wszystkim należy pamiętać, że urolog to specjalizacja lekarska, której celem jest dbanie o zdrowie mężczyzn i kobiet. Wykrycie raka prostaty na wczesnym etapie rozwoju choroby pozwoli na wdrożenie odpowiedniego leczenia i uratowanie życia wielu mężczyznom. Nawet najbardziej błaha nieleczona dolegliwość może skończyć się powikłaniami – w zakresie dróg moczowych, zaburzeń czynnościowych i innych.

Zakres usług

 • konsultacje urologiczne
 • USG układu moczowego
 • USG jąder

Leczenie i diagnostyka

 • przerost prostaty
 • kamica dróg moczowych
 • krwiomocz
 • zapalenia układu moczowego
 • żylaki powrózka nasiennego
 • niepłodność
 • zaburzenia erekcji
 • nowotwory układu moczowo-płciowego

Cennik

NazwaCena
Konsultacja urologiczna z USG

180,00 zł

Konsultacja urologiczna

120,00 zł

USG

100,00 zł