Medycyna Pracy Mikołów

Strona główna 9 Medycyna Pracy Mikołów

+48 327 087 508     Umów wizytę        Cennik

Poradnia medycyny pracy w Mikołowie

Zadaniem lekarzy medycyny pracy jest prawidłowe przeprowadzenie badania, na podstawie którego potencjalny pracownik uzyskuje upoważnienie do wykonywania danego zawodu. Medycyna pracy ma również charakter profilaktyczny – lekarze zajmują się cyklicznym kontrolowaniem stanu zdrowia pracowników i monitorowaniem chorób zawodowych. Wymieniona dziedzina medycyny weryfikuje także czynniki środowiskowe, które mogą mieć negatywny wpływ na kondycję zdrowotną osób zatrudnionych. Alimed realizuje pełen zakres świadczeń dla pracowników i pracodawców. Poradnia medycyny pracy w Mikołowie czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.

Medycyna pracy w Mikołowie – oferta

Oferta poradni medycyny pracy w Mikołowie dedykowana jest osobom posiadającym skierowanie na badania przed przystąpieniem na dane stanowisko pracy, ale nie tylko. Doświadczeni lekarze medycyny pracy w Mikołowie badają również kandydatów na kierowców, urząd sędziego, prokuratora itd., poza tym wykonują badania czynnościowe (EKG, spirometria, audiometria), obrazowe i laboratoryjne.

Kompleksowe badania medycyny pracy w Mikołowie

Pracodawca może wysłać swojego pracownika do medycyny pracy w celu przeprowadzenia wstępnych, okresowych lub kontrolnych badań celem monitorowania jego stanu zdrowotnego. Lekarze medycyny pracy wykonują badania sanitarno-epidemiologiczne potrzebne pracownikom m.in.: gastronomii, hotelarstwa, oświaty czy służby zdrowia. W skład badań sanitarno-epidemiologicznych wchodzą specjalistyczne konsultacje lekarskie oraz badania laboratoryjne. W przypadku pracy w wymagających warunkach konieczne są także badania specjalistyczne odbywające się u lekarzy-specjalistów medycyny pracy, w tym: okulistów, neurologów, laryngologów czy psychiatrów.

Lekarze medycyny pracy w Alimed Mikołów

Doświadczona kadra medyczna Centrum Medycznego Alimed korzysta z nowoczesnego sprzętu, który stanowi gwarancję prawidłowo i skutecznie przeprowadzonego badania. Nasi lekarze medycyny pracy w Mikołowie wiedzą, jak ważna jest diagnoza i profilaktyka w kontekście zdrowia. Daj nam szansę i skontaktuj się z Alimedem w celu ustalenia daty wizyty. 

Każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o prace musi przejść niezbędne badania medycyny pracy.

Na podstawie wydanego przez zakład pracy skierowania, zawierającego między innymi nazwę stawiska, charakter pracy oraz zagrożenia przeprowadzamy niezbędne badania.

Wykonując badania w Centrum Medycznym Alimed w Mikołowie, wybierają Państwo doświadczoną kadrę medyczną, szybkie i sprawne przeprowadzenie wszystkich czynności,  dogodną lokalizację z darmowym parkingiem w centrum miasta.  Wszystkie pracownie znajdują się na miejscu.

Jakie badania w ramach medycyny pracy oferujemy w naszym Centrum?
  • Badania wstępne, okresowe i kontrolne
  • Badania przy zmianie stanowiska pracy
  • Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych
  • Badania kierowców oraz badania wysokościowe
  • Badania osób narażonych na promieniowanie jonizujące
  • Badania czynnościowe (EKG, spirometria, audiometria)
Skip to content