Diabetolog Mikołów

  Specjaliści        Umów wizytę        Cennik

Diabetolog Mikołów

Nasze poradnie

Nasi specjaliści

Agnieszka Strózik-Kręcichwost

Agnieszka Strózik-Kręcichwost

Diabetolog

Agnieszka Strózik-Kręcichwost - ZnanyLekarz.pl

Diabetologia zajmuje się chorobami związanymi z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej (hipoglikemii i stanów przedcukrzycowych) – ich diagnozowaniem i leczeniem zgodnie ze standardami Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Lekarze zwykle specjalizują się w prawidłowym rozpoznaniu typów cukrzycy i towarzyszących im powikłań.

Poradnia diabetologiczna – czym się zajmuje?

Lekarze diabetolodzy przede wszystkim zajmują się oceną i interpretacją stężenia glukozy we krwi. Ich zadaniem jest ustalenie i wdrożenie leczenia farmakologicznego dla wszystkich typów cukrzycy oraz edukacja w zakresie prawidłowego żywienia i profilaktyki zdrowego stylu życia. Diabetologia to dziedzina medycyny, w której istotne miejsce zajmuje interdyscyplinarność – diabetolodzy współpracują z lekarzami innych specjalizacji, w tym: nefrologami, kardiologami czy okulistami. W leczeniu cukrzycy pomaga również dobrze skomponowana dieta, która powstaje przy współpracy z dietetykami klinicznymi.

Jak przygotować się do wizyty u diabetologa?

Każda wizyta u lekarza diabetologa rozpoczyna się od wnikliwie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, który obejmuje pytania o przebyte choroby, przyjmowane leki (wraz z ich dawkowaniem), choroby współistniejące, hospitalizację, operacje i obciążenie genetyczne w rodzinie. Dodatkowo warto przygotować dokumentację medyczną, w tym: badania poziomu glukozy we krwi, pracy serca, ciśnienia tętniczego, masy ciała i innych parametrów.

W przypadku osób kontynuujących leczenie stałe – diabetolog w Mikołowie zaleca, aby przynieść na wizytę dzienniczek samokontroli z wypisanymi pomiarami ciśnienia tętniczego i cukru. Warto również pamiętać o przyniesieniu własnego glukometru.

Zakres wykonywanych usług

Centrum Medyczne Alimed dba o jakość świadczonych i ofertę możliwości diagnostycznych, dzięki którym pacjenci diabetologa w Mikołowie mogą liczyć na dobór odpowiedniego leczenia. Naszym celem jest kompleksowość opieki nad badanymi – w jednym miejscu znajdą Państwo lekarzy wielu specjalistów, pracownię obrazową i laboratorium medyczne. Dodatkowym atutem jest zapewnienie opieki nad kobietami ciężarnymi, które chorują na cukrzycę.

Wybór lekarza

Diabetolog w Mikołowie troszczy się o swoich pacjentów, przyjmując ich na wizyty w przyjaznej atmosferze. Istotnym jest zapewnienie wystandaryzowanych warunków, dzięki którym konsultacja lekarska nie przebiega pod presją. Rola lekarzy w Alimedzie nie kończy się tylko na postawieniu diagnozy i wdrożeniu leczenia, nasi specjaliści przede wszystkim wysłuchują potrzeb pacjenta i patrzą na niego holistycznie.

Diabetolog – zakres świadczeń medycznych:

  • kompleksowa opieka nad kobietami ciężarnymi z cukrzycą
  • profilaktyka, diagnostyka oraz nowoczesne leczenie każdego typu cukrzycy
  • diagnostyka i leczenie innych zaburzeń gospodarki węglowodanowej (hipoglikemii i stanów przedcukrzycowych)
  • specjalistyczne leczenie powikłań cukrzycy
  • indywidualna edukacja diabetologiczna dla chorych z cukrzycą i ich rodzin

Cennik

Konsultacja diabetologiczna

180,00 zł

Skip to content