Magdalena Drożdż

Magdalena Drożdż

Kardiolog

Magdalena Drożdż – Kardiolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii. W związku z zainteresowaniem w zakresie wpływu wysiłku fizycznego na organizm człowieka rozpoczęła specjalizację z medycyny sportowej. Osoba empatyczna, ambitna i kompetentna. Szerokie zainteresowania i wiedzę Pani Doktor poszerza w czasie licznych szkoleń i konferencji medycznych. Ponadto ukończyła podyplomowe studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe z Zarządzania jednostkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Doceniając wartość profilaktyki żywieniowej. uczestniczyła w zajęciach w ramach Studium Podyplomowego w temacie: Żywienie w zdrowiu i w chorobie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W związku z zainteresowaniem dziedzinami na styku etyki i medycyny ukończyła Studium Podyplomowe z Bioetyki na Międzywydziałowym Instytucie Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie w periodyku uczelni publikowała artykuły w zakresie bioetyki.

Doświadczenie zdobywała na oddziałach klinicznych Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Katowicach, Oddział Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej oraz Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, I Oddziale Kardiologii jak również na oddziałach szpitali miejskich. W latach 2016-2018 prowadziła zajęcia z farmakologii klinicznej na wydziale lekarskim ŚUM.
W chwilach wolnych rozwija umiejętności wokalne jako sopran w Chórze Śląskiej Izby Lekarskiej CAMES. Zdrowy styl życia wyraża się w licznych sportowych aktywnościach tj nurkowanie (certyfikat AOWD PADI), żeglarstwo (Sternik jachtowy- certyfikat PZŻ), narciarstwo, trekking, jazda konna, tenis. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Skip to content